4 aplikacje, które zainspirują Cię podczas przebudowy kuchni

Każdy kto choć raz miał do czynienia z przebudową kuchni wie, że jedynie w teorii jest to zadanie łatwe i przyjemne. Sporo wyobraźni i zmysłu projektowego wymaga już wstępna faza polegająca na tworzeniu ogólnej koncepcji nowej kuchni. Prawdziwe komplikacje pojawiają się jednak, gdy nasze wyobrażenia staramy się wprowadzić w życie i wiele z zaplanowanych przez nas rozwiązań okazuje się mało praktyczne lub niemożliwe do zastosowania w naszym pomieszczeniu.

Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Specjalne aplikacje na smartphony stanowią źródło inspiracji i dają możliwość weryfikowania konkretnych rozwiązań jeszcze przed rozpoczęciem  prac w naszej kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z tymi, które uznaliśmy za najbardziej praktyczne i przydatne!


Homestyler Interior Design

Cena: bezpłatna
Dostępność: APP Store, Google Play

Chciałbyś zobaczyć, jak konkretne meble i produkty dekoracyjne wyglądałyby w Twojej kuchni? Homestyler Interior Design pomoże Ci zwizualizować Twoje pomysły na wystrój wnętrza i ocenić końcowy efekt przed podjęciem decyzji zakupowej. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojej kuchni, aby przekształcić swojego smatphona w wirtualną przymierzalnię.

Możesz przetestować różne kolory ścian, rodzaje oświetlenia, a także meble i dekoracje popularnych producentów. Przydatną funkcją jest też usuwanie istniejących elementów, dzięki czemu możemy wypróbować nowe pomysły bez np. przemieszczania ciężkich kanap czy szaf. Aplikacja umożliwia też odkrywanie najnowszych trendów w zakresie wyposażenia wnętrz i czerpanie inspiracji z najbardziej efektownych projektów aranżacji wnętrz.

 

Kitchen Design PRO for IKEA

Cena: wersja podstawowa bezpłatna, dodatkowe funkcje płatne
Dostępność: APP Store, Google Play

W ProjektDeska od lat zajmujemy się świadczeniem usługi montażu kuchni i doskonale wiemy, że to właśnie meble kuchenne IKEA cieszą się na polskim rynku zdecydowanie największą popularnością. Sami zrealizowaliśmy już dla niej ponad tysiąc montaży kuchni. Kitchen Design PRO for IKEA to aplikacja bardzo podobna do opisanego powyżej Homestyler’a, która wychodzi naprzeciw potrzebom właśnie tych z Was, którzy postanowili stworzyć swoją nową kuchnię na bazie mebli tej szwedzkiej marki.

Aplikacja umożliwia wizualizację swojej wymarzonej kuchni i zrozumienie, jak nasza wizja wyglądać będzie w praktyce. Pracę nad projektem rozpocząć można zarówno od pustego pomieszczenia, jak i wykorzystania jednego z gotowców wykonanych ręcznie przez profesjonalistów z branży aranżacji wnętrz. Następnie na zdjęciu wprowadzać możemy dowolne zmiany i poprawki: od koloru wnętrz, przez rozkład mebli i dekoracji, aż po dodawanie nowych przedmiotów z IKEA bądź innych marek. Aplikacja uwzględnia większość najpopularniejszych mebli IKEA, a w katalogu znajdziemy ponad 4000 przedmiotów.

Dodatkową zaletą Kitchen Design PRO for IKEA jest możliwość dzielenia się swoimi projektami z innymi użytkownika appki. Dzięki temu, przy pomocy jednego kliknięcia możesz podzielić się swoją wizją z partnerem, współlokatorami czy specjalistami biorącymi udział w powstawaniu Twojej wymarzonej kuchni.

 

Roomscan PRO

Cena: wersja podstawowa bezpłatna, dodatkowe funkcje płatne
Dostępność: APP Store

Aplikacja Roomscan PRO przyda się tym z Was, którzy planują bardzo gruntowną przebudowę swojej kuchni. Umożliwia ona rozpoczęcie pracy nad nowym projektem tu i teraz, bez zbędnego oczekiwania na specjalistów, którzy mają Cię odwiedzić w celu dokonania pomiarów i stworzenia planów pomieszczenia czy całych pięter budynku. Zyskujemy możliwość własnoręcznego wykonania pomiarów i rozplanowania na nowo np. rozkładu okien, drzwi i innych elementów. Dodatkowymi atrybutami RoomScan Pro są funkcje ExteriorScan i PlotScan, które umożliwiają skanowanie podwórek, ogrodów i budynków na zewnątrz.

Nauka korzystania z aplikacji zajmuje trochę czasu, ale po osiągnięciu pewnego poziomu biegłości, jej obsługa staje się sprawna i bezproblemowa. Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że podczas dokonywania pomiarów tylko skorzystanie z fachowców daje nam stuprocentową gwarancję, że realizacja projektu przebiegnie bez większych komplikacji. Waszą decyzją jest więc to, czy preferujecie zainwestować w pewność i spokój ducha, czy jesteście gotowi podjąć ryzyko przyszłych komplikacji, by zaoszczędzić.

 

Home Design 3D

Cena: wersja podstawowa bezpłatna, dodatkowe funkcje płatne
Dostępność: APP Store, Google Play

Home Design 3D łączy większość funkcji aplikacji opisanych powyżej. Dzięki niej wstępny etap projektowania i przebudowy domu będzie uproszczony  i znacznie szybszy. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, dlatego praktycznie każdy może czerpać korzyści z jej wykorzystania. Kreację wizualizacji swojej nowej kuchni przy użyciu Home Design 3D podzielić można na 3 główne etapy:

  1. Plan domu

– Narysuj swoją działkę, pokoje i przegrody (możliwe zarówno w 2D i 3D).
– Zmień wysokość lub grubość ścian, stwórz narożniki.
– Dodaj drzwi, okna i elementy drewniane.

  1. Umeblowanie i dekoracje

– Zaprojektuj i udekoruj zarówno wnętrze, jak i otoczenie domu. Dokonaj wyboru spośród ponad tysiąca mebli i akcesoriów. Dostosuj swoje wnętrze do własnych preferencji. W aplikacji dysponujemy rozwiązaniami od klasycznych do tych najbardziej modnych i nowoczesnych.
– Edytuj wybrane obiekty zmieniając ich rozmiar, kolor, położenie i wysokość na ścianach.

  1. Wizualizacja

– Odwiedź swoją kreację w czasie rzeczywistym 3D zupełnie tak, jakbyś był w środku dzięki fotorealistycznemu renderingowi 3D.
– Podziwiaj rezultaty swojej pracy zarówno w dzień, jak i w nocy. Funkcja kompasu pokaże Ci, gdzie dokładnie padać będzie światło o różnych porach dnia.

Dzięki Home Design 3D możesz już teraz, na ekranie swojego smartphona, tableta czy komputera, zbudować i odwiedzić swój wielopiętrowy dom. Jest to nie tylko zdecydowanie najbardziej wszechstronna, ale też najlepiej oceniana z opisanych przez nas aplikacji.

W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, polecamy wykorzystanie Home Design 3D w połączeniu z Roomscan PRO, dzięki czemu osiągnięte rezultaty (a zwłaszcza pomiary) będą bardziej wiarygodne. Należy pamiętać, że wykorzystanie aplikacji powinno stanowić dla nas jedynie źródło inspiracji i nie możemy w 100% zaufać przedstawianym przez nie wynikom. Wykorzystywana w aplikacjach technologia rozwija się w niebotycznym tempie, jednak w najbliższych latach z pewnością nie zdoła jeszcze zastąpić wykwalifikowanych specjalistów. Aplikacje traktować należy więc jako źródło inspiracji i szansę wizualizacji swoich pomysłów, jednak w celu dokonania dokładnych pomiarów i stworzenia perfekcyjnego projektu zapraszamy do ProjektDeska!

newsletter
Zapisz się i otrzymuj informacje o nowych artykułach i promocjach!Call Now ButtonZadzwoń teraz!

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.

Akceptuję